Мондео 2.0 16В на газ?

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от tropper » 23 май 2011, 22:59

Е т'ва определено е най-евтиното решение =)): *00120* *00134*

Стига да не ти прави мизерии, смучейки въздух когато не трябва, лошо няма :drink:
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 23 май 2011, 23:01

tropper написа:Е т'ва определено е най-евтиното решение =)): *00120* *00134*

Стига да не ти прави мизерии, смучейки въздух когато не трябва, лошо няма :drink:
газовото ми е турско .от около 4-5 години го имам и не ми е създавало проблеми

Потребителски аватар
energy76us
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 01 дек 2007, 12:45
Модел на автомобила: FORD Mondeo MK I- 1.8 16v Zetec
, FORD Fiesta 1.4 16v zetec s Ford Focus MK I 1.6 benzin
Местоположение: Sofia
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от energy76us » 03 юни 2011, 17:23

Евала приателю,много деобре измислено,това с кихалката,на мен не ми бе минало през ума тоз вариант:))Моя вариянт е с кръглите кихалки и съм ги сложил от страни до тръбата на хидравликата.2 пъти съм виждал как изилза огън от там :shock: заради калпав кабел,не вярвах че колекторите са устискали след тези взривове,но уви всичко е на ред.Всякакви такива изспускащи налягането изобретения са от полза.

Потребителски аватар
ziraku
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 08 фев 2008, 01:28
Модел на автомобила: mondeo MK1
Местоположение: jambol
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от ziraku » 05 юни 2011, 20:02

energy76us написа:Евала приателю,много деобре измислено,това с кихалката,на мен не ми бе минало през ума тоз вариант:))Моя вариянт е с кръглите кихалки и съм ги сложил от страни до тръбата на хидравликата.2 пъти съм виждал как изилза огън от там :shock: заради калпав кабел,не вярвах че колекторите са устискали след тези взривове,но уви всичко е на ред.Всякакви такива изспускащи налягането изобретения са от полза.
предишният ми форд беше зетек 1.6 с ланди ренцо и постоянно ядове имах с него,а този турския досега не ми е създавал ядове

gogata1982
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 яну 2011, 22:04
Модел на автомобила: Галакси 2.0 -1997
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от gogata1982 » 10 ное 2014, 21:22

Колеги събуждам една тема от преди 3 години ,обаче имам молба към вас . Купих си ( тоест на 13/11/14 ще е окончателно сключена сделката ) Форд Кугар с мотор 2000/16 - 131 коня . Както се сещате искам да му сложа газ и имам под ръка обикновена газова уредба пълен комплект обаче с този колектор става ли номера като на Мондеото с плякалките или там както им е името ? може ли някой да ми снима как и къде са разположени ? Бирата от мен :)

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от S_C » 10 ное 2014, 22:12

Какво ще рече "обикновена" уредба. Изпарителя колко киловата е? Този мотор е почти 100 киловата и си му трябва адекватен за тази мощност изпарител.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

gogata1982
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 яну 2011, 22:04
Модел на автомобила: Галакси 2.0 -1997
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от gogata1982 » 10 ное 2014, 22:16

Под обикновена разбирам не газов инжекцион ! Изпарителя е купуван за тази кола и е адекватен на мотора ...питам за кихалките дали този номер става на моя мотор и начин на монтаж .

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от martin1977 » 11 ное 2014, 01:01

Не може да сложиш обикновена газова на този мотор. Но газов инжекцион пасва идеално. С обикновена газова тотално ще съсипеш мотора, а и много ще го скопиш във вървежа- имай предвид че Кугъра е чудесна кола, но с този малкия мотор е доста тромава и с една обикновена газова съвсем умира. Не си прави експерименти- разликата вече между обикновена газова и ГИ е 200 лв. - повярвай, че бързо ще ги избиеш. И най-евтиния ГИ в този случай е за предпочитане пред най-скъпата обикновена газова.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от S_C » 11 ное 2014, 09:25

Обикновена газова се слага на всичко. Щом за фиата, дето е Евро-3, едни газаджии ми предлагаха обикновена, значи става.Друга тема е как ще работи-обикновената газова няма никакъв начин да я докараш да работи адекватно във всички режими. Все някъде няма да е както трябва.
Разликата с инжекциона обаче не е 200 лева. 200 лева е ако "седнеш" на някой Фобос или друга подобна разработка-то сега е модерно гледам..."италиански" компютри с алжирски, албански и не знам си какъв още софтуер, киргизстански дюзи,руски изпарител и т.н., фирмения сервиз един за цяла бг и намиращ се примерно в Харманли и др. подобни. Иначе разликата започва от 500 лева нагоре-никакви илюзии не си прави по въпроса- марките и качеството си струват пари.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от koinov_bg » 11 ное 2014, 14:32

Не дей да слагаш обикновенна газова както казват всички колеги по горе в постовете,ще прецакаш автомобила и да разлика от 100-200 лв в евтин клас ГИ не са много,но не са и малко.
Каквито и "кихалки" ,"кашлялки" ,"духалки" и всякъв друг вит "алки" сложиш ще ти спасят колектора максимум 2-ва до 3-ри пъти от сцепване.Освен това се прецаква стъпков мотор,намалява се сечението на дросел клапата заради плочката и още един билюк други датчици вакумчета и клапанчета.
Колегата SC има право,но до някъде евтин ГИ пример Фобус 4 е около 450 лв без ботилка.Има евтини китове на Заволи,СекЛешо и полски едни ама не се сещам името им...
Та за около 850-900 лв максимум може да си сложиш във сервиз ГИ с гаранция със всичко.
А ако си слагаш обикновенна газ ,то изпърител поне Ловато до 150kw 100-120 лв,клапан газов 45-50 лв траби 30 лв,зареждачка от 20(турска) со 50-60 (италянска) копче Газ-Бензин 30-60 лв с електрониката,около 100 лв за един хубав Ламбда контрол ,и то кво ако бутилката няма "евроджаджа" още 160 лв за сонда ... То стана мазало...
Помисли си.:
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

gogata1982
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 яну 2011, 22:04
Модел на автомобила: Галакси 2.0 -1997
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от gogata1982 » 11 ное 2014, 16:30

Колеги аз газовата я имам затова не се натискам да дам 500-800 лева за газов инжекцион !! Чета темата и се чудя ...значи на Мондео става , а на Кугар не ?? Защо като моторите са еднакви според мен ? Кугара бил тромав с този мотор аз покарах доволно и мога да кажа ,че върви супера а ако той е тромав значи Мондеото няма да може да тръгне :mrgreen: ? Моля ви за адекватни отговори колеги наслушал съм се за Алжирски газови инжекциони дето няма сотуер за тях никъде . Ако някой е слагал и знае как се поставят кихалките моля да ми обясни или да ги снима ще съм многооо благодарен !

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от martin1977 » 11 ное 2014, 22:52

gogata1982 написа:Колеги аз газовата я имам затова не се натискам да дам 500-800 лева за газов инжекцион !! Чета темата и се чудя ...значи на Мондео става , а на Кугар не ?? Защо като моторите са еднакви според мен ? Кугара бил тромав с този мотор аз покарах доволно и мога да кажа ,че върви супера а ако той е тромав значи Мондеото няма да може да тръгне :mrgreen: ? Моля ви за адекватни отговори колеги наслушал съм се за Алжирски газови инжекциони дето няма сотуер за тях никъде . Ако някой е слагал и знае как се поставят кихалките моля да ми обясни или да ги снима ще съм многооо благодарен !
Еднакво тромави са Мондео и Кугър с този мотор. Имах предвид, че Кугъра го има само в две модификации и твоята е с малкия мотор, съответно по-бавен и тромав от другия, който слагат в Кугър. Важното е на теб да ти харесва как върви. Мен лично не ме радва особено и за мен няма второ мнение- категорично бих взел по-големия двигател. Но аз съм максималист- не ми обръщай внимание.
Относно газовата - не видях някой да казва, че технически е невъзможно да сложиш обикновена газова- можеш и още как. Абсолютно еднакви са Мондеото и Кугъра. Сложи щом я имаш, но гарантирам че след време ще отваряш много нови теми тук. Не е невъзможно, но не е желателно и препоръчително по ред причини и ако прочетеш тази и много други теми, вероятно ще разбереш. Освен проблемите, и разхода ще е значително по-голям, и вървежа се скопява. Обикновен ГИ се намира за по 6-700 лв., а той е по-добър от най-добрата газова. Какво друго те интересува? Питай. Но не питай как се монтира газова- това го може и Бай Марин в селския гараж ... там особености няма- на всяка кола газова уредба се монтира по един и същ начин (или поне много идентичен). Но при ГИ положението е малко по-различно.

road runner1982
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 26 юли 2011, 23:19
Модел на автомобила: Ford Focus TDdi 2001
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от road runner1982 » 13 ное 2014, 10:03

Чета ,чета ,чета и все стигам до заключението ,че май никой не чете а перкате през редовете. Той има газовата в багажника и пита за монтаж на тази газова дето му е в багажника ! Следователно ,ако не знаете дали аджеба тази газова може да се сложи ,то по добре спрете да слагате Газови инжекциони.
Ако пък нямаше газова ,въпроса би бил зададен по много различен начин! Айде със здраве :) Гога ,слагай смело . Както един колега по горе написа ,на всички коли се слага обикновенна газова . Има плюсове и минуси спор няма , ма при положение че стои там и е била подготвена за слагане ,значи слагай :)

Потребителски аватар
koinov_bg
потребител
потребител
Мнения: 975
Регистриран: 24 дек 2009, 10:39
Модел на автомобила: Форд Сиера мк1 2.0 115к.с
Местоположение: София.Люлин
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от koinov_bg » 13 ное 2014, 10:30

Имаш крава пиеш млеко,нямаш крава...От магазина.
Слагай смело ама си купи и комплект ластици за багажник,да вържеш капак(преден) фаровете и калниците,че като кихне да може да ти седят по колата.
Поздрави
По добре мъртъв,но пич от колкото жив,но педал *159*

gogata1982
потребител
потребител
Мнения: 49
Регистриран: 28 яну 2011, 22:04
Модел на автомобила: Галакси 2.0 -1997
Местоположение: СОФИЯ
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от gogata1982 » 15 ное 2014, 14:51

Месри Любак ! Ще се слага обикновената газова обаче след смяна на наложителен заден тампон на мотора и рециклиране на задни спирачни апарати + жила :D после и джантите искам да сменя ,че оригиналните ме дразнят как седят ....после музиката хахаха - едно по едно . Благодаря на колегите за отговорите _friends_

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от martin1977 » 15 ное 2014, 23:31

Още не бях виждал такава хубава кола с обикновена газова (за мен Кугъра си е кола мечта .... само това че е с две врати досега ме е спряло да я купя). Да споделиш мнение как е газовата....

Потребителски аватар
Didibao
потребител
потребител
Мнения: 1769
Регистриран: 03 юни 2008, 01:08
Модел на автомобила: Focus ST170
Местоположение: Перник
Status: Извън линия

Re: Мондео 2.0 16В на газ?

Мнение от Didibao » 16 ное 2014, 00:55

Аз съм карал с обикновена газова и мога да кажа че си върви колата една идея е по-спъната и разхода малко по висок заради липса на ппх, но единствено предимството за мен е, че системата е по проста и зимата не гориш много бензин, всичко останало си е минус.
Изображение

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта