Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Кафе, чай, безалкохолно и сладки приказки.
Потребителски аватар
sangals
Потребител
Потребител
Мнения: 240
Регистриран: 25 ное 2007, 00:13
Модел на автомобила: KA 1 2006 1.3i 60 PS
Mondeo MK ІІІ 2.0 TDCI Ghia Clipper(комби) 2006
Местоположение: Козлодуй
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от sangals » 24 мар 2017, 23:27

Днес 24 март по русенските баири ми се перчеше едно пловдивско Мондео МК3...е не са му силната страна баирите де ....ама от нарушенията които правеше и рисковото му ” доказване” ме втрещиха та не му запомних номера РВ 46 . . а аз просто си се отцепих за село Тръстеник..... дай боже да е стигнал жив и здрав младежа!!! Пич,умната ей....

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 15 май 2017, 18:21

Ах, колеги... Минах на червено 2 пъти... Ама крещящо червено. Съдбата ме наказа след това като уцелих една яма с десните колела (около 15см дълбочина).
След това видях Tesla Model S :mrgreen:
*fe*

Потребителски аватар
CappY
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран: 05 май 2012, 13:43
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDdi
Subaru Forester 2013 2.0D
Местоположение: гр. Горна Оряховица
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от CappY » 29 юни 2017, 21:43

Както си карам Фордчето [fahren.gif] , изведнъж почна да трака на чук. *rip*

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от Eastbourne » 14 юли 2017, 19:26

https://www.vbox7.com/play:93c14919aa

*18+*

Тук ясно се вижда кой е виновния. Моториста явно се е объркал, защото светва зелен светофар само за надясно и сигурно си е мислил, че светва за направо. Жалко за момчето
Погледнете обаче скоростта на колата, която го удря и как задминава всички останали коли и то на такова натоварено кръстовище. Бих казал, че се движи с около 70.
Смеем се на термина "несъобразена скорост", ама това си е типичен пример за такава.

п.с.: Моля да вмъкнете клипа, защото като поставя ид-то не излиза нищо

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2042
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от OgiDogi » 14 юли 2017, 21:12

Eastbourne написа:
14 юли 2017, 19:26
https://www.vbox7.com/play:93c14919aa

*18+*

Тук ясно се вижда кой е виновния. Моториста явно се е объркал, защото светва зелен светофар само за надясно и сигурно си е мислил, че светва за направо. Жалко за момчето
Погледнете обаче скоростта на колата, която го удря и как задминава всички останали коли и то на такова натоварено кръстовище. Бих казал, че се движи с около 70.
Смеем се на термина "несъобразена скорост", ама това си е типичен пример за такава.

п.с.: Моля да вмъкнете клипа, защото като поставя ид-то не излиза нищо
Хич не се е заблудил, само забави да се огледа и си тръгна да минава между колите. Колата започна да спира още като се показа глупакът пред него, някъде на последната стрелка и спря нацяло веднага след напречната лента - не повече от 15-18 метра спирачен път. Ако се движеше със 70, щеше да го метне някъде към края на моста, а той да спре по средата.

Глупав моторист.jpg
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от essex » 27 авг 2017, 02:18

Колегата с двата червени светофара, колега не те ли е срам ще убиеш някой така ... :evil: :oops: :!: :!: :!: :!:
Да коментирам клипа, спирачния път е не повече от 15 максимум 20 метра, според мен с повече от 60 не е карал, а този със скутера защо минава на червено, вижда че колата ще го удари пак решава да мине. Аз така преди 2 месеца минах на червено, пак същото разположение на светофарите, надясно свети зелено а на право червено, е мамка му човек съм и се обърквам, но се огледах може би защото карах с има няма 40 км/ч и защото няколко пъти ми се разминава на косъм да ме погребат аз тръгвам на зелен светофар, късно вечерта а такива като колега решили да минат с 70-80 км/ч на червено, да ама удар в шофьорската ми врата значи със сигурност много лоши фрактури.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 28 авг 2017, 13:45

След случката си се чудя още как се реших тогава да направя това. Вярно е, че нямаше движение, бях сам на кръстовището и се радвам за това, че иначе...... Затова и го написах, защото не беше правилно. Да ми седи за поука, да се чете и от хората. Може би имах време да спра, но не го направих - не знам защо... И това в един ден, в рамките на няма и половин час. Наистина много лоша постъпка от моя страна, а винаги следя да си спазвам правилата за движение. Не мога да си го обясня...
*fe*

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от BOROOO » 28 авг 2017, 14:39

Мотористите колкото и да плачат, че колите не ги пазят също не са стока. Вчера един с мотор със свален заден регистрационен номер само понамали колкото да се огледа и газ до дупка на червено и така на два поредни светофара. После един по "Цариградско шосе" караше сигурно със 130+, аз бях с малко под 90 и все едно бях спрял.

А преди два дена на магистрала "Струма" между 19:00 и 20:00 за 50-на км. видях 10-на коли с вдигнати предни капаци, и нови и стари, как е възможно това още се чудя. :roll:
В България има само един вид пътни знаци - пожелателни.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от essex » 15 окт 2017, 18:14

Здравейте драги колеги, днес ще опиша случката в която попаднах колкото и да не искам.
Колата ми е паркитана пред блока, тръгвам аз и след 50 метра спирам на светофара на червен сигнал, светва зелено тръгвам и карам по бавно от нормалното, защото колата е студена и защото има много дупки и неравности, около 50-70 метра след светофара карам със 35-40 км в час, само да кажа че има много пресичащи пенсионери и малки деца, събота и неделя има много хора, и не е желателно да се кара бързичко, та минавам аз светофара и 50-70 метра след това чувам спирачки зад мен и свиркане а се движа близо с 40 км в час !!! Виждам в централното си огледало, че Renault scenic,което е заплашително близо до задницата на колата ми, шофьора вика, ръкомаха, при което аз си вдигам дясната ръка и махнах тип "разкарай се". След няколко метра 2 свободни ленти излезнаха но той не реши да ме изпреварва, на следващия светофар в последния момент мина пред мен и спря, аз набих спирачките и вече се изнервих :twisted: последва десен завой и излезнахме на Ботевградско шосе, 4 ленти, шофьора на Renault беше пред мен от ляво на дясно втората лента, т.е. най лявата лента свободна, дадох газ, за да не го гледам какви ги върши да го изпреваря и да не се товаря с такива глупаци а той реши да ме качи на бордюра в ляво, едва не се качих като ме засече, едва не го ударих но влезнах в една шахта без капак, е тогава полудях всичко адекватно и човешко в мен изчезна и станах като луд психопат *00200* *00200* *00200* *00200* *00200* догоних го и на светофара пред сердика мол спрях зад него , слезнах от колата, свалих си якето да го видя какъв е тоя мъж, видимо над 40 години, не съм се бил по улиците до сега,но бях готов да му "счупа китара"
отивам до вратата и очаквам да изкочи да се биеме, а той стой като мишка, отворил прозореца 2 пръста и аз го псувам и викам като луд, приканвам го да слезе да се разбереме като мъже а не да си троша колата, той ми отговаря толкова тихо че едва го чух "извинявай не те видях" лелеле едва се сдържах да не стана като хулиган и да почна да трескам по врата и стъклото, сигурно се беше заключил, но бях решен да го натупам и кога гледам едно момченце не повече от 10 години седи на задната седалка изпаднало в ужас, е оставих го, но акъла не ми го побира какъв тапак трябва да причинава това на детето си, ами акого бях изкарал от колата и го бях набил пред детето му, защото съм сигурен че тоя глупак е от хората които си избиват комплексите и нервите по точно този начин с колата, съответно създава нерви на други шофьори, както и ги засича за да си строшат колите. Такива като този, са хора които водят такъв начин на живот, правят се на мъже в колите си, а са мишки в живота.
Питам аз, ако го бях набил пред детето му, после как щях да докажа неговите 3 действия с които той ме е провокирал и изкарал извън нерви, после аз щях да съм виновния и мен щяха да съдят !!!
Заснех му колата и като се поуспокоих звъннах на кат софия, човека ми каза че трябва да се подаде писмена жалба в кат, като се опише случката, час, къде се е случило и да го привикат. Един път преди време имах подобен случай, звъннах на кат софия и те реагираха веднага, като провериха колата и шофьора,а какво се намери ли в колата само те си знаят, просто имах обратно обаждане дали имам някакви финансови претенции.
Сега се чудя дали да подам жалба, но цяла седмица съм първа смяна, а и знам каква ни е държавата. Искам да му дам един добър урок на тоя човек, че не може безнаказано да прави такива неща, сигурен съм че не му е за първи, нито за последен път, просто си траеше да не го набия.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от HACKO » 15 окт 2017, 21:11

essex написа:
15 окт 2017, 18:14
.....
Сега се чудя дали да подам жалба, но цяла седмица съм първа смяна, а и знам каква ни е държавата. Искам да му дам един добър урок на тоя човек, че не може безнаказано да прави такива неща, сигурен съм че не му е за първи, нито за последен път, просто си траеше да не го набия.
Освен жалбата, трябва да имаш готовност да отидеш един или повече пъти (в зависимост колко ще увърта адвоката) и да свидетелстваш в съда. За съжаление такава ни е държавата и законите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от pepy1 » 15 окт 2017, 21:13

Не е добра агресията на пътя, ами ако беше се оказал по бабаит от теб? И по европата стават катастрофи, но никой на никого не крещи, вика и бие. Чакат полиция и всички имат застраховки, които поемат всичко като щети. Ние тук селъжем с една задължителна гражданска която нищо не покрива. От личен опит знам, имах случай в махалата и от гражданската на виновника ми платиха 300 лв. а ремонта ми струваше 800. Да не споменавам и излизането от работа. Васко тогава ми осигури пътна помощ до сервиза, която не платих аз! За което още не знам как да му благодаря. Не че не осъждам този който те е прецакал, но и твоята реакция не е за хвалене.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от essex » 15 окт 2017, 23:40

Да наистинати понякога човек прекалява дори и аз, но според теб дали е нормално, аз давам път много често и всеки път казвам благодаря с авариините, не обичам да създавам сложни ситуации с моето шофиране, просто когато може с усмивка на лицето, но този индивид днес ме изкара извън кожата ми. Да си кажа честно определено си мислех че ще падне голям бой, премислих че щом си позволява тези неша или може да се бие или има оръжие в себе си, за това и бях подготвен и мисля че нямаше да ме надвие. Като ученик (студент) съм имал познати които не им пука какво ще направят и на кой ще направят и са яли бой с основание. Спрях да контактувам с такива хора, защото са ме навличали в белите си и съм си патил.
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от RanditY -.- » 16 окт 2017, 15:22

То първоначално не ги мислиш нещата. Аз те разбирам напълно. Слизам съм и аз на бой, заради ударено огледало. Спрях цялото движение на голям булевард, но нищо - същата ситуация като при теб. Седи и гледа умно, с тази разлика, че аз не му говорих през прозореца, а директно му отворих вратата.

Няколко години след всичките тези случаи, вече нито слизам, та дори и клаксон не използвам.

Давам ти пресен пример от снощи. Един мунчо с последната Ес класа реши, че може да ме играе от лента за ляв завой, като продължи направо и ме засече. Еми не му се получиха нещата. Скокна на спирачките, защото иначе щеше да влезе в бордюра и шефа му сигурно щеше да му дърпа ушите, а аз само му наблюдавах сеира в огледалото.

Та, аз съм примерно човек, който когато е в правото си, го отстоява. Дори на пътя. Когато съм с предимство, нека ме удря. Каско имам, чиста шофьорска книжка, перфектно изряден автомобил. На идиоти не отстъпва, на пешеходци, които не пресичат на обозначените места, също не спирам, на наглите, които ми седят на платното минавам на сантиметри от краката.

В твоя случай колега, мога да ти кажа, че си постъпил много правилно. Тариката се е наакал и надали повече ще прави подобни идиотии. Най-лошото е, че едно дете е станало свидетел на цялата ситуация, но ти в афекта си, няма как да сдържиш гнева.
Изображение

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от essex » 16 окт 2017, 18:26

Аз детето го видях накрая, колата на човека не съм я докоснал с пръст, бих отворил врата на чужда кола само, ако същия човек отвори моята, по-голям съм от моята приятелка и съм я учил доста, правилото което аз имам "не прави това което не искаш на теб да ти се прави на пътя" или иначе казано прави го само ако нещата са преляли чашата и си отстояваш своето. Аз колкото и да съм ядосан, и нервен винаги използвам главата си, белите стават лесно, много други хора на мое място, нямаше да го догонят и да дочакат да го хване червен светофар, примерно спирам на зелен светофар и отзад се удрят щото на мен ми е кеф да спирам на зелено, е това няма как да го направя. И най-вече като слезнах от моята кола точно един поглед ми трябваше за да разбера че на колата ми няма нищо и няма нужда да викам кат и най-вече да се стига до по-големи главоболия. Сега ще си направя каско на количката, взимам един лютив спрей :D: smiley-transport03
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от pepy1 » 17 окт 2017, 19:47

RanditY -.- написа:
16 окт 2017, 15:22


Та, аз съм примерно човек, който когато е в правото си, го отстоява. Дори на пътя. Когато съм с предимство, нека ме удря. Каско имам, чиста шофьорска книжка, перфектно изряден автомобил. На идиоти не отстъпва, на пешеходци, които не пресичат на обозначените места, също не спирам, на наглите, които ми седят на платното минавам на сантиметри от краката.

Никой не оспорва права, тук става дума за агресия! Не мога да се съглася с теб за тези думи. Не дай Боже да блъснеш човек или дори по-малко, да го осакатиш, въпреки че той не е бил прав ти носиш отговорност! Надявям се никога да не ти се налага да демонстрираш правата си пред неправилно пресичащи пешеходци. Не те познавам, но ще те попитам, ако тези неправилно пресичащи пешеходци са твоите деца или внуци как би реагирал на някой с твоето мислене? Длъжен си да пазиш здравето и живота на хората, дори и те да са сгрешили.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
RanditY -.-
потребител
потребител
Мнения: 133
Регистриран: 03 окт 2010, 15:30
Модел на автомобила: Mondeo '06 1.8i.125hp, Focus '08 2.5i 225hp
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от RanditY -.- » 18 окт 2017, 10:53

Ако те сами не се пазят, то аз ли да ги пазя? Нещо като пази моториста, който вчера след като слезнах от магистралата за Пазарджик и движейки се с 110км/ч ме изпревари на задна гума. Ми ако го духне вятъра и ми се метне под гумите, то пак аз съм виновен. А за деца и внуци, надявам се да бъдат възпитани така, че да знаят най-малко къде и кога се пресича. Не казвам, че аз не пресичам неправилно, но е тогава, когато няма коли покрай мен и не ги карам да се съобразяват с мен, щото съм пешеходец и ако ме блъсне ще ме убие. Даже всяка сутрин засичам майка с малко детенце, пресичаме заедно 6 лентов булевард, разделен на две. Обикновенно когато ги няма, на единия светофар пресичам на червено, защото няма коли. Когато ги видя винаги чакам с тях. Примера е много важен. А за блъскане на хора, надали, винаги ги наблюдавам от далеч с крак на спирачката и готовност да бягам, ако реши аз да съм му съдника.
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от pepy1 » 21 окт 2017, 20:57

https://youtu.be/zrZO1CBooac

E това е, няма бентли, няма бмв! А и това много трудно се сваля от стъклото! :D
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 21 окт 2017, 22:25

Русия, а сякаш гледам България... Положението е едно. Ама разбираемо защо.
*fe*

Потребителски аватар
GeorgiToRuleThemAll
потребител
потребител
Мнения: 174
Регистриран: 18 авг 2016, 17:43
Модел на автомобила: 2015 1.0 EcoBoost 74kW
Местоположение: Асеновград
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от GeorgiToRuleThemAll » 30 окт 2017, 19:34

Сутринта някой е поставил бележка под чистачката с написано на нея "не паркираИ гараж". Както и да е. Тръгвам за Пловдив. Разни ремонти вече не знам кой месец поред в хубавия ни град. На пътя за Пловдив се влача зад някакъв ТИР, къде 60, къде 65км/ч. В Пловдив някакъв нахален баварец се бута в еднопосочна улица и се движи срещу мен, а малко по-късно една жена седи на остров пред пешеходна пътека и ми ръкомаха да не й спирам. Съответно спирам й започвам и аз да ръкомахам, за да мине. А тя, женицата, говори ми нещо през стъклото и продължава да ръкомаха. Оставих я да си ръкомаха. :mrgreen:
Следобед Renault Scénic I с регистрация ТХ не може да си избере лента, по която да се движи. Ама прощавам му на човека, той не познава нашенските пътища.
Направи ми впечатление, че трябва да си измия колата... :cleaning:
Не е по темата, ама вие къде си миете колите? Асеновград и Пловдив в частност и по възможност безконтактно (без четки, било то ръчни или автоматични)?
*fe*

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Пътен дневник. Какво ви направи впечатление днес?

Мнение от HACKO » 30 окт 2017, 19:43

GeorgiToRuleThemAll написа:
30 окт 2017, 19:34
...
Не е по темата, ама вие къде си миете колите? Асеновград и Пловдив в частност и по възможност безконтактно (без четки, било то ръчни или автоматични)?
И защо без четки? За да не се поврежда лака. А някой замислял ли се е това химическо вещество, което за няколко минути успява да разтвори инак упорита мръсотия, дето понякога и с яко четкане не иска да падне, дали не разяжда и лака?

П.П. Въпроса е риторичен.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “КАФЕНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта