Трудно влизат скоростите :)

Двигател. Съединител. Скоростна кутия. Главно предаване и диференциал. Мазилна уредба. Изпускателна система.
Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Трудно влизат скоростите :)

Мнение от essex » 18 ное 2017, 21:06

Колеги докато вие се карата, аз правя нова тема със заглавие "трудно влизат скоростите" .
От както имам моето Ст170 имам за смяна съединител (почти 15000 км карам така вече) но това което в последно време ме мъчи е че все по трудно започнаха да влизат скоростите, това се отнася на запален и на загасен двигател. Лютото смазах механизма на който се закачат жилата на скоростна кутия, но ефект почти няма, Didibao ми подсказа че може би са за смяна жилата, но не ми се дават излишни пари сега.
Въпроса ми е как може да се провери дали проблема е наистина в жилата, доколкото знам нямат никакво регулиране, самите жила в броните се движат свободно, може ли да има разтягане на жилата ? Намерих като коментар в някакъв чуждестранен форум, че жилата са за смяна, без обяснение, защо и от какво се получава.
Ще бъда благодарен ако ми напишете по някой друг ред :)
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от ЯЛТА » 18 ное 2017, 21:56

Инжектирай със голяма спринцовка спирачна течност в жилата, после ги размърдай сериозно, за да видиш има ли ефект-олекване. Не смятам че може да се разтегнат жилата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от essex » 18 ное 2017, 22:26

Утре ще разглобя централната конзола за да видя колко луфт има в механизма с ябълките, ще проверя също жилата при скоростната като човек ще превключва бавно за да видя дали нещо недостига и след това ще инжектирам спирачна течност, но дали няма да разяде пластмасовата обшивка :?: :) Мерси Ялта
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от ЯЛТА » 18 ное 2017, 22:44

essex написа:
18 ное 2017, 22:26
но дали няма да разяде пластмасовата обшивка :?: :) Мерси Ялта
Няма да разяде. Може и с WD да напръскаш обилно така че да проникне навътре.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

savagebs
потребител
потребител
Мнения: 37
Регистриран: 06 май 2012, 23:30
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от savagebs » 27 ное 2017, 11:03

със силиконово масло няма ли да е най добре, макар и по скъпо.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от ivo_63 » 24 дек 2017, 17:18

Тия работи с пръскане на разни химикали няма да са трайни във времето. Рано или късно от усилието , което прилагаш да вкараш скоростите ще доведе до изваждане на жило. Ще си късметлия ако ти се случи в града, а не по път. Смени си жилата.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от essex » 25 дек 2017, 15:28

ivo_63 написа:
24 дек 2017, 17:18
Тия работи с пръскане на разни химикали няма да са трайни във времето. Рано или късно от усилието , което прилагаш да вкараш скоростите ще доведе до изваждане на жило. Ще си късметлия ако ти се случи в града, а не по път. Смени си жилата.
Колега проблема не е в жилата, проблема е че трябва да сменя съединителя :D:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

ivo_63
Потребител
Потребител
Мнения: 1260
Регистриран: 07 авг 2007, 10:35
Модел на автомобила: ford mondeo MK1 1.8 TD ex
ford focus 2 1.6 tdci 2007
Местоположение: ruse
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от ivo_63 » 25 дек 2017, 20:37

Ами той е по-евтин от жилата :D
В общи линии и аз смених първо съединител и като останах на улицата смених и жилата, съединителя ако не приплъзва може да се кара. Смяната на съединителя не ми помогно до реша проблема с трудно влизане на скоростите / първа и задна най-вече/.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от essex » 26 дек 2017, 00:00

Задна влиза няма проблем, но всички други влизат по-трудно, превключвам на определени обороти и то не рязко, а съдинителя естествено че е започнал да приплъзва, за това е и за смяна, още както взех колата разбрах че е за смяна, но реших да изчакам. След нова година ще го сменям :) както и маслото на скоростите. На този клип https://www.youtube.com/watch?v=jbq5ml3fXrE на 1:27:00 се вижда част от механизма за превключване, чудя се дали няма нещо износено в него, защото аз пробвах ръчно да превключа скоростите от местата дето са закачени жилата като предварително научих позициите на 1-ва,2-ра,3-та,4-та,5-та,6-та скорост и просто има нещо дето запецва леко, усеща се от самият механизъм в скоростите :evil:
Може би е това https://www.youtube.com/watch?v=sW0p3a2VVic
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Joro speed
потребител
потребител
Мнения: 6
Регистриран: 11 ное 2018, 11:56
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от Joro speed » 25 дек 2018, 15:04

Колега, здравей
Има ли развитие с това затруднено включване на скоростите на ST170.... Аз също имам такъв отскоро и не мога да кажа, че е чак трудно превключването, но определено не е това, което искам. Мой приятел рали-пилот също му направи впечатление при още първото подкарване от него. Предложи ми да ги напръскам с анти-ръжда и сив силикон после. Ще го правя по нататък, че и време и място нямам в момента. Според него на моята е от седене много време в Автокъщата...той докара така едно Пежо RC ползва го за тренировъчно....от Швейцария също, пак с подобен проблем и седене без да се кара.

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Трудно влизат скоростите :)

Мнение от essex » 28 мар 2019, 14:03

С времето се пооправи,беше счупена оста на педала на съединителя, там дето се закача ухото на помпата на съединителя, оправих го за да няма луфт.Сменях и съединителя, та положението е по добре, но просто са си такива скоростите ! Нищо не пръскай за да няма обратен ефект след като изсъхне !!!
Та бързо ги превключвам и то доста бързо като ме ядоса някой smileys-car-driving smileys-car-racing до 7000 и малко борота като я изцедя, и да видиш дали не влзиат скоростите :D:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Отговори

Върни се в “ДВИГАТЕЛ И ТРАНСМИСИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 43 госта