Ключалката на багажнине работи

Отопление, вентилация, климатизация. Ключалки. Друго оборудване и принадлежности.
goshko2
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 10 дек 2018, 11:11
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК2 1.8TD
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Ключалката на багажнине работи

Мнение от goshko2 » 13 юни 2019, 16:38

Здравейте ,днес не успях да си отворя багажника.За пръв път ми се случва до сега.Централното заключване работи(заключва всички 4 врати).Когато пъхна ключа и започна да въртя надясно дори да вложа повече сила ссе усеща ,че ключа ще ми остане в ръцете.Пробвах с wd-40 да пръсна в ключалката ,но без успех.Някакви идеи от какво може да е ?

Потребителски аватар
FORD FOKUS vr
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 09 авг 2019, 12:05
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Ключалката на багажнине работи

Мнение от FORD FOKUS vr » 12 авг 2019, 21:28

Не пишеш зь марка / модел, но аз също имам подобен проблем. Ключарят каза - "нова", че тази не подлежи на ремонт. Някаква пластмаса се счупила. Иначе с копчето се отваря безпроблемно. Тъкмо реших , че и ключалките на вратите са заминали и те, но нов ключ разреши проблема. С багажника обаче не се получи!
Форд Фокус мк1

goshko2
потребител
потребител
Мнения: 35
Регистриран: 10 дек 2018, 11:11
Модел на автомобила: Ford Mondeo МК2 1.8TD
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Ключалката на багажнине работи

Мнение от goshko2 » 12 авг 2019, 21:43

Става въпрос за Мондео мк2 и за жалост багажника се отваря само с ключ.Някога колата е имала аларма и е можело и багажника да се отваря ,но някой много разбиращ жичкаджия е “оправил” алармата.Иначе я разглобявах и заяжда само външната част от ключката.Всичко друго работи.

Потребителски аватар
FORD FOKUS vr
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 09 авг 2019, 12:05
Местоположение: BG
Status: Извън линия

Re: Ключалката на багажнине работи

Мнение от FORD FOKUS vr » 13 авг 2019, 22:10

За съжаление моят опит се базира на Форд Фокус. За Мондео предполагам са аналогични нещата, но най - добре си намери читав майстор и да ти реши проблема. Така се пестят време, нерви и пари.
Форд Фокус мк1

Отговори

Върни се в “ВСИЧКО ОСТАНАЛО, КОЕТО ИМА В АВТОМОБИЛА”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта