Проблем с платка на бушоните

Акумулатор. Алтернатор. Стартер. Запалителна система. Осветление и сигнализация.
krokan
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 08 сеп 2022, 18:50
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Проблем с платка на бушоните

Мнение от krokan » 08 сеп 2022, 19:02

Здравейте притежавам Форд Трансит 2007г. 2.4 ТДИ преди няколко дена спряха да ми се работят страничните прозорци и климатика. Проверихме бушоните и всички са Ок. Един майстор на място направи байпас м/у бушоните и климатика тръгна. Предплагам че има дефект в платката с бушоните, но не знам как да я сваля. Това е първата платка падаща под жапака.Някой има ли идея как може да се свали. Аз прегледах и комфорт панела, но той изглежда здрав.
Б
0-02-05-5cc4269c6f3c9bec1cc12c4a738bc8c1ab210c161436ccf3211b60aa9cf25716_1c49d915501cd185.jpg
лагадаря за помоща предварително.

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от F Focus » 08 сеп 2022, 20:32

Не съм свалял точно тази платка, но като зяпах увеличена снимката трябва да я издърпаш напред (вероятно тук-там е защипана за рамката), а от задната и страна ще има една, или повече букси. Разкачаш ги и платката е в ръцете ти. Интересува те задната страна и тогава с лупа(!!!) се оглеждат бавно и внимателно всички спойки и писти, и където трябва се възстановяват. Не разбирам, защо майсторът, или "майсторът" не е успял да извади платката с предпазителите?
Ако беше наблизо щях да ти я оправя за ден, ама не си. Много е важно кой ще ти я възстанови, защото инак се започва едно сваляне-качване, едно проработило, друго-не, хайде отново, хайде пак...а, парите и времето си вървят! Да се обърне особенно внимание на спойките на буксите и предпазителите! Абе на всичко що е запоено за платката.
Като свалиш платката ми я снимай с висока резолюция, ако искаш-може и по вайбър да ми я изпратиш, ако във Форум-а има ограничение за "тежестта" на снимките, а във Вайбър пикселите да са повече, за да съм ти по-полезен.
Поздрави!
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от pepy1 » 08 сеп 2022, 22:17

Чат приложенията "мачкат снимките", предлагам да качи снимкат в облак, и да ти даде достъп до нея. Ако е повече от 10 МБ, даже и по мийл няма шанс да я прати.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от MamaMy » 10 сеп 2022, 23:58

Не съм сигурен дали таблото на бушониерата не е сандвич от няколко платки като на Ескорта. Две три такива съм правил и докато не ги разпоиш няма чалъм да поправиш вътрешните спойки. Голям гърч е. Използвах за флюс ръждочистител. Пиновете между платките не са медни, а стоманени и помеднени, но някои вече не държат калая и гредата е голяма. С първото табло се борих два дена. За миенето от флюса после отидоха два литра спирт за отопление. Стана супер, но на мен ми се разказа играта. Една седмица ми дереше на гърлото от изпаренията на киселината. Вече нямам никакво желание да правя такива. С тези се жертвах заради приятели. :?
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от F Focus » 11 сеп 2022, 12:10

МамаМу-като спомена флюс, ако не греша преди се използваше такъв от солна киселина, в която се добавяше цинк...или греша? Действаше перфектно! От години чат-пат питам в специализирани магазини за флюс за запояване, но вдигат рамене-що така? Единственият флюс, който ми е останал от едно време е колофон, ама си наясно, че не винаги върши работа.
Какъв точно ръждопреобразувател използва, че са доста?
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
ivchotr
потребител
потребител
Мнения: 822
Регистриран: 31 окт 2015, 13:40
Местоположение: София
Status: На линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от ivchotr » 11 сеп 2022, 20:44

Преди години предлагаха добър флюс в една фирма-лаборатория в района на химическия факултет на СУ в София. Горе при Семинарията. Ама не знам в момента там ли са и дали работят изобщо.
Знам всички вицове за Форд :D

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от MamaMy » 11 сеп 2022, 21:23

Ползвам обикновен ръждочистител от зеления или ортофосфорна киселина. Действа добре, но иска задължително хубаво измиване.
Гасена с цинк солна киселина се използва за запояване на поцинкована ламарина.
За платки и хубави спойки ползвам флюс паста и тинол на фирма Cinel защото прави спойката обла и лъскава и се почиства много лесно.
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от F Focus » 12 сеп 2022, 18:04

Благодаря за отговора.
В сайта, който изпрати пише, че флюс-пастата вече не се произвежда...
Много автомати-слаби резултати!

Потребителски аватар
MamaMy
потребител
потребител
Мнения: 88
Регистриран: 18 мар 2021, 22:05
Модел на автомобила: Galaxy 1,9 TDI 2003г
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от MamaMy » 12 сеп 2022, 19:43

Прав им път. Тези имат 100бр: https://elimex.bg/product/36534-pasta-z ... vane-cynel :D
По-добре млад, здрав, красив и богат отколкото стар, беден, болен и грозен :wink:

F Focus
потребител
потребител
Мнения: 1189
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Проблем с платка на бушоните

Мнение от F Focus » 13 сеп 2022, 19:08

Още веднъж благодарско-преди малко поръчах.
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “ЕЛ. ИНСТАЛАЦИЯ и ОБОРУДВАНЕ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта